Ne işe yarar?

ProMANAGE’ın online özellikleri, kullanıcıların bir makinenin mevcut durumunu belirleyebilmelerini sağlarken, arıza durumunda da müdahale süreçlerini hızlandırır. Bu modül sayesinde, aynı anda bütün makinelerin anlık durumunun izlenimi sağlanır. Modülün sahip olduğu çeşitli özelliklerle kullanıcılar birçok ekranı kişiselleştirebilmekte ve ihtiyaçlarını spesifik hale getirebilmektedir.

Modül, anlık verilerin alınmasıyla oluşturduğu uyarı sistemiyle, işletmedeki operatör ve teknisyenlere makinelerin mevcut üretimleri hakkında bilgi sağlar.

Neden Kullanılmalıdır?

Fabrikadaki makinelerin mevcut durumunu yönetmek için, üretim tabanındaki üretim sorumlusu tüm makinelerden haberdar olmalıdır. Beklenmedik bir aksama süresi olduğunda makinelerle ara işlem yapmaktan sorumludurlar. Online araçlar sayesinde, kullanıcılar problemleri tanımlayabilir ve müdahale süresini azaltabilir.

Özelleştirilebilir işlevleri sayesinde kullanıcılar, makinelerin KPI'larını takip etmek için çevrimiçi göstergeleri görebilir. Bu KPI’lar üzerinden makinenin enerji, üretim, iş emri, ürün bilgileri görülerek gereken müdahaleler yapılabilmektedir. TEEP ve OEE değerlerinin göstergelerle görüntülenmesinin yanı sıra, kullanıcılar makinelerin TEEP ve OEE'sini de çevrimiçi raporlardan görebilmektedir.

Üretime etkisi nedir?

MES sistemlerinin amacı makinelerin verimliliğini artırmak olduğu için, ProMANAGE'ın çevrimiçi izleme aracı, kullanıcılara makine durumunun en kısa sürede görülebileceği ve düzeltilebileceği bir kokpit ekranı sunmaktadır.

Üretimin ana amacı, makinelerin sürekli çalışması gerektiğinden, ProMANAGE'ın çevrimiçi araçları ile kullanıcılar sorunları tespit edebilecek ve mümkün olan en kısa zamanda düzeltme yapabilecektir.

Problemlerin temel nedenini bulmak için kök neden analizine inmelerini sağlayan verilerin doğru yönetilmesini, üretimde gerçekleşen planlanmamış eylemleri izleyebilir ve otomatik uyarılarla önleyebilirler. Yanlış bir işlem yapıldığında üretim ekibi otomatik olarak bilgilendirilerek kısa vadede sorunun düzeltilmesini sağlar. Uzun vadede bu, kaybı iyileştirilecek, üretimin verimliliğini artıracak ve kâr artışını sağlayacaktır.