ProMANAGE AR Gözlüğü Kampanyası

ProMANAGE Augmented Reality ProMANAGE AR (Augmented Reality), ProMANAGE Üretim Yönetim Sisteminin Artırılmış Gerçeklik teknolojisi ile tasarlanıp hayata geçirilmiş uygulamasıdır. ProMANAGE AR Uygulaması sayesinde üretim şefleri, operatörler ve teknisyenler üretim alanı içinde dolaşırken akıllı telefon, tablet ya da AR Gözlüklerindeki kameraya makine üzerindeki AR Etiketini göstererek, o makinenin üretim performansına ve görüntülenmesini istediği tüm verilere gerçek zamanlı olarak ulaşabilmektedir.

Google Play Store veya App Store’dan ücretsiz olarak indirilebilen ProMANAGE AR uygulaması ile kullanıcılar; makine hakkında görmek istediği veriyi, makinenin bulunduğu gerçek dünya görüntüsünün üzerine yerleştirilmiş ve zenginleştirilmiş dijital grafikler, görseller olarak görüntüleyebilmektedir. Böylece üretim şefleri, teknisyenler ve bakım personelleri bilgiye istediği anda ve istediği yerde ulaşabilmekte ve proaktif davranarak önlemler alabilmektedir.

Detayları İnceleyin

KeyPDT Değişim Kampanyası

Cihaz Kampanyası KeyPDT'ler, her türlü işletme koşullarında, çok çeşitli makinelerde üretim hareketlerini sorunsuz biçimde digital sinyallere dönüştürerek takip etmek, operatör ile merkezi sistem arasında arayüz oluşturmak amacı ile tasarlanmışlardır.

2005 yılında alınan 20 yıl korumalı patent ile konusunda dünyada yeni bir ürün olduğu tescil edilmiştir.

Günümüzde işletmelerde 20.000 e yakın KeyPDT, çeşitli ağır sanayi koşullarında uzun yıllardır sorunsuz biçimde kullanılmaktadır.

KeyPDT cihazlarının bu kadar uzun yıllardır sorunsuz çalışıyor olması, işletmelerin uzun yıllar boyunca bu cihazları değiştirmemelerine sonuç vermektedir. Doruk Otomasyon’un 20. yılı şerefine bu cihazların yeni nesil cihazlar ile değişiminin sağlanabilmesi için bir kampanya düzenleme kararı alınmıştır.

İşletmelerin gelişen teknolojiye ayak uydurmaları ve dijital dönüşüm yolunda önemli bir adım olan görsel yönetim araçlarını kullanmalarına ön ayak olmak amacıyla, kampanya kapsamında yeni nesil veri toplama cihazlarının yanı sıra operatör arayüzü olarak Dokunmatik Endüstriyel Panel PCler sunulmaktadır.

EPC Ekranlarının Operatöre ve Üretime Katkıları isimli blog yazısını okumak için tıklayınız.

Eski KeyPDT ile Yeni KeyPDT Değişimi

Cihaz Kampanyası Uzun yıllardır kullanılan eski KeyPDT cihazları çok dayanıklı cihazlar olduğundan ötürü işletmeler bu cihazları değiştirmeye ihtiyaç duymamışlardır.

Uzun yıllardır kullanılan eski KeyPDT cihazlarında bulunan ekranların zamanla görülebilirliği azalmış ve ekran ışıkları yetersiz kalmıştır. Yeni KeyPDT cihazlarında, beyaz daha parlak ışıklı LED ekran, eski ekrana göre çok daha rahat okunabilir hale gelmiştir. Ayrıca uzun yıllardır kullanılan cihazlardaki tuş takımları belirli bir süre sonra operatörlere veri girişi sırasında zorluklar yaşatabilmektedir. Yeni cihazlarımızdaki tuş takımları, daha yeni ve dayanıklı olduklarından ötürü bu zorlukları ortadan kaldıracaktır.

Halen eski KeyPDTleri kullanan işletmeler, eski KeyPDT lerini yenileri ile değiştirerek gelecekte uzun yıllar boyunca bu cihazları sorunsuz olarak kullanabileceklerdir.

Cihaz değişim kampanyası kapsamında bu cihazları değiştirirken operatörlere kolay veri girişi ve görsel yönetim konusunda destek olabilmek amacıyla Dokunmatik Endüstriyel Panel PC’ler de sunulmuştur. Bu durumda işletmeler üretim verilerini bu Yeni Nesil KeyPDTler üzerinden otomatik toplayıp, operatör arayüzü olarak da görsel EPC ekranlarını kullanabileceklerdir. EPC ler aynı zamanda Android OSD cihazına ve ona bağlanacak olan displaye olan ihtiyacı da ortadan kaldıracaktır.

EPC ekranları KeyPDT’ler ile birlikte kullanılabildiğinden dolayı mevcut sinyal toplama yöntemi değişmemekte ve EPC ekranları sisteme kolayca dahil edilmektedir.

KeyPDT ile Smart Counter değişimi

Cihaz Kampanyası İşletmelerin bu ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına, IoT Tabanlı Smart Counter cihazları geliştirilmiştir. Smart Counter cihazları Wi-Fi veya Ethernet üzerinden haberleşebilmektedir. Smart Counter’ların

  • 4 Adet Dijital Giriş
  • 2 Adet Dijital Çıkış
  • Ethernet
  • Wi-Fi
  • USB

özellikleri vardır.

KeyPDT cihazları oldukça dayanıklı ve robust cihazlardır. Bu dayanıklılıkları sebebiyle dökümhane, kaynak bölümleri gibi yerlerde özellikle tercih edilmektedir. KeyPDT cihazları RS485 kablolama ile haberleşir. Fakat üretim sahası Wi-Fi altyapısına uygun olan işletmeler, bu RS485 kabloları işletmelerinden tamamen kaldırmayı, ve bu haberleşmeyi Wi-Fi ile gerçekleştirmeyi amaçlamaktadır.

Smart Counter üzerinden üretim verilerini toplamayı tercih eden işletmelerde, bu dönüşüm kampanyası kapsamında eski cihazlar alınıp, yeni nesil Smart Counter cihazları ve operatör arayüzü (EPC) olarak Dokunmatik Endüstriyel Panel PC’ler sunulmaktadır.

KeyPDT ile OPC ile veri toplama değişimi

Cihaz Kampanyası Üretim verilerini eski KeyPDT cihazları üzerinden toplayan, fakat makinelerindeki PLC altyapılarının OPC Server kriterlerine uygun olan işletmelerde, bu veriler OPC Server üzerinden de toplanabilmektedir. Bu durumda makinelere hiçbir cihaz takmaya gerek duyulmadan bu veri toplama işlemi gerçekleştirilebilmektedir.

Fabrikanın veri toplama şekli olarak OPC Server’a uygun olmaları ve tercih etmeleri durumunda gelecekte Sıcaklık, Basınç vb. Proses Verilerini de toplayabilmek için altyapı sağlanmış olur.

OPC üzerinden üretim verilerini toplamayı tercih eden işletmelerde, bu dönüşüm kampanyası kapsamında eski cihazlar alınıp, işletmelere ProMANAGE makine bazlı OPC lisansı ve operatör arayüzü (EPC) olarak Dokunmatik Endüstriyel Panel PC’ler sunulmaktadır.

Cihaz Kampanyası Başvurusu

Lütfen Bilgileri Giriniz