ProMANAGE AR ile Artırılmış Gerçeklik ortamında işletmenize hız katın!

ProMANAGE Augmented Reality ProMANAGE AR (Augmented Reality), ProMANAGE Üretim Yönetim Sisteminin Artırılmış Gerçeklik teknolojisi ile tasarlanıp hayata geçirilmiş uygulamasıdır. ProMANAGE AR Uygulaması sayesinde üretim şefleri, operatörler ve teknisyenler üretim alanı içinde dolaşırken akıllı telefon, tablet ya da AR Gözlüklerindeki kameraya makine üzerindeki AR Etiketini göstererek, o makinenin üretim performansına ve görüntülenmesini istediği tüm verilere gerçek zamanlı olarak ulaşabilmektedir.

Google Play Store veya App Store’dan ücretsiz olarak indirilebilen ProMANAGE AR uygulaması ile kullanıcılar; makine hakkında görmek istediği veriyi, makinenin bulunduğu gerçek dünya görüntüsünün üzerine yerleştirilmiş ve zenginleştirilmiş dijital grafikler, görseller olarak görüntüleyebilmektedir. Böylece üretim şefleri, teknisyenler ve bakım personelleri bilgiye istediği anda ve istediği yerde ulaşabilmekte ve proaktif davranarak önlemler alabilmektedir.

ProMANAGE AR (Augmented Reality) Uygulaması ile neler yapılabilir?

Gerçek zamanlı olarak makinelere ait KPI’lar görselleştirerek görüntülenebilmektedir.

ProMANAGE AR Uygulaması ile AR Gözlük ya da mobil cihazınızın kamerasında, makine görüntüsü üzerinde KPI’ları görebilir, AR teknolojisi ile sunulan dijital grafik ve görseller ile veriyi daha iyi ve daha hızlı analiz edebilirsiniz.

Online Makine İzleme yapılabilmektedir.

İşletmenizde üretim sahasında gezerken görevli operatöre ya da ofisteki üretim sorumlularına sormadan, yalnızca makine üzerindeki AR Etiketine AR Gözlük ya da mobil cihazınızın kamerasını tutarak, o makinenin duruş bilgisini, üretim miktarını, iş miktarını ve operatör çalışma bilgileri gibi birçok bilgiyi gerçek zamanlı olarak takip edebilirsiniz. ProMANAGE AR sayesinde, planlanandan daha düşük seviyede çalışılıyor ise vardiya tamamlanmadan önlem alabilir, daha hızlı çalışılıyor ise planlamalarınızı iyileştirebilirsiniz.

Özelleştirilmiş ekran tasarımları ile grafik, sembol ve liste bazlı raporlar alınabilmektedir.

Makinelere ait OEE, TEEP, Verimlilik Raporları, Hurda & Duruş Sayısı gibi göstergeleri, kişiselleştirilmiş ekran tasarımları ile grafik, sembol ve liste bazlı olarak makine görüntüsü üzerinde AR teknolojisi ile görüntüleyebilirsiniz.

ProMANAGE Üretim Yönetim Sistemi desktop programında, Raporlar menüsünde yer alan Makine Göstergeleri alanında tanımlanmış rapor tasarımları, ProMANAGE AR Uygulamasından seçilebilmekte ve görüntülenebilmektedir. ProMANAGE AR Uygulaması yüklü AR Gözlük ya da mobil cihazınızın kamerasını, makine üzerindeki AR Etiketine göstererek, sistemde mevcut olan ya da ekran yerleşim planının (dashboard) sizin tarafınızdan tasarlandığı raporları, makinenin bulunduğu gerçek dünya görüntüsü üzerine eklenmiş olarak, grafik ve rakamların gücü ile Artırılmış Gerçeklik ortamında görüntüleyebilirsiniz.

Neden Kullanılmalıdır?

Operasyonel işlemlerde görev alan üretim sorumluları, operatörler, teknisyenler ve bakım personelleri bilgiye anında erişim sağlar, süreçler hızlanır, arıza oluşmadan gerekli aksiyonların alınması sağlanır. Özelleştirilmiş grafik, sembol ve liste bazlı rapor tasarımları ile istenilen bilgiye üretim alanı içinde dolaşırken eş zamanlı olarak ulaşılabilir.

Üretime Etkisi Nedir?

Üretimin durumu hakkında anlık bilgi sahibi olmak gerek üretim yöneticileri, gerekse operatör ve teknisyenler için çok önemlidir. ProMANAGE AR ile kullanıcılar, herhangi bir problem ya da problem olma ihtimali olup olmadığını fark edebilir ve gerekli aksiyonları hızlı bir şekilde alabilirler. İşletmesine yeni değerler kazandırmak isteyenler, operasyon süreçlerini yenilemek isteyenler ve üretim sahasının içinde de bu hızı kaybetmek istemeyenler için ProMANAGE AR Uygulaması vazgeçilmez olacaktır.

Uygulamayı Çalıştırmak İçin Neler Gerekir?

ProMANAGE Üretim Yönetim Sistemi ile entegre çalışan AR Uygulamasını çalıştırmak için;

  • 1. ProMANAGE Akıllı Üretim Yönetim Sistemi ve SRVCMobile Servis Yazılımı,,
  • 2. DORUK Otomasyon tarafından özel olarak tasarlanmış ve makineler üzerine yerleştirilecek “AR Etiket”leri,
  • 3. ProMANAGE Akıllı Üretim Yönetim Sistemi ile aynı network'te çalışacak aşağıdaki özelliklerdeki mobil cihazlar;
    • • Doruk Otomasyon tarafından temin edilecek AR Gözlük cihazı
    • • Android 4.1 veya iOS 9 ve üzeri işletim sistemine sahip, en az 6 inch ekran ve 8 MP kameraya sahip tablet ve/veya akıllı telefon gerekmektedir.

    Detaylı bilgi ve kurulum aşamaları için ProMANAGE Destek Portalı/Kullanım Klavuzlarına bakınız.